Program 300+

Jak przygotować się na nowy okres świadczeń? Kwestie nieoczywiste.

Zmiany w prawie! Nowe świadczenie! Program 300+ co czeka urzędnika zajmującego się świadczeniem? Jak przygotować się na nowy okres świadczeń? Kwestie nieoczywiste.

  • Czy urzędnicy otrzymają określony wzór wniosku o wyprawkę szkolną? Jeżeli nie, w jaki sposób urzędnicy mają stworzyć takie wnioski?
  • Termin wpływania wniosków na program "dobry start". Ustawa mówi o dwóch terminach 1 lipca dla wniosków elektronicznych i 1 sierpnia na wzory w formie pisemnej, Czy oznacza to że po pierwszym sierpnia nie przyjmujemy już wniosków elektronicznych? Co jeżeli petent w lipcu przyniesie wniosek w formie pisemnej?
  • Osoby o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności według ustawy powinny otrzymywać świadczenie do 24 roku życia. W jaki sposób zweryfikować, czy dana osoba uczęszcza do szkoły? Co w przypadku, gdy z uwagi na problemy zdrowotne jest nieklasyfikowana (ze względu na obecność?)
  • Co w przypadku osób ze statusem uchodźców? Czy takie osoby których dzieci pobierają edukacje w Polsce mają prawo pobierać świadczenie?
  • Jak prowadzić postępowanie w sprawach świadczeń rodzinnych, programu 500+ po zmianach?
  • Kiedy świadczenia będą nienależnie pobrane w związku z niezastosowaniem utraty i uzyskania dochodu? Jak i kiedy weryfikować uprawnienia?Czy każda panna, wdowa, rozwódka jest samotna? Jak zweryfikować samotne wychowywanie dziecka?

Uczestnicy otrzymają ponad 70 gotowych wzorów pism i decyzji w wersji edytowalnej!

Opinie uczestników szkoleń: 
"Szkolenie ciekawe, rzeczowe, merytoryczne"; "kompleksowa wiedza"; wyczerpujące odpowiedzi"; "prowadząca posiada wiedzę i doświadczenie"; "precyzyjnie przekazywane wiadomości"; "dużo nowych informacji"; "bardzo ciekawa forma prowadzenia warsztatów"; "konkretne połączenie teoretycznej wiedzy z praktyczną"; "otrzymałam fachową wiedzę"; "uczestnictwo w szkoleniu umożliwiło rozwiązanie kilku spraw wątpliwych"; "na warsztatach uzyskałam odpowiedzi na wszystkie nurtujące mnie pytania"

Prowadzący
Katarzyna Fabiś-Piekarska
od 300.00 zł
warmińsko - mazurskie
20 czerwca 2018
podlaskie
21 czerwca 2018
zachodniopomorskie
25 lipca 2018
lubuskie
26 lipca 2018
dolnośląskie
27 lipca 2018
kujawsko - pomorskie
20 sierpnia 2018